fbpx

20 rokov som pracovala v banke a bola som presvedčená, že o peniazoch niečo viem. Moja banka bola pre mňa dlho „tá najlepšia“.

Mala som nadštandardný príjem, ale viete – život. Hypotéka, školné pre dcéru v zahraničí, finančné nároky v rodinnej firme a zrazu som bola v situácii, keď som musela začať počítať pred výplatou.

Tlak na financie sa zvyšoval, až som musela vybrať poslednú rezervu. A tam sa to celé začalo.

Najskôr znížiť výdaje – znela rada z internetu. Ale ako, keď všade MUSÍ byť predpísaná splátka?

Znížiť splátku za úver, prehodnotiť poistenie – radí internet.  To sa dá? Veď robím v bankovníctve, o peniazoch predsa niečo viem?!

Nakoniec som sa objednala k tomu, kto o tom písal (dostala som pochvalu, to sa mu vraj stávalo málokedy). Dnes je to dokonca môj kolega (ďakujem, Filip). Naše stretnutie trvalo asi hodinu.

Výsledok?

Mesačne o 150 € nižšie výdaje a perspektívne lepší dôchodok o cca 200 €.

Zníženie splátok úverov bola prvá záchrana. Potom prišli na rad ostatné veci:

I. pilier – zle, za 1 podpis som zlepšila výhľad na dôchodok o dve stovky eur.

Poistky – zase zle, nevedela som poriadne za čo platím, na čo ju mám, kedy mi poistka naozaj pomôže a okrem iného, že v inej poisťovni to môžem mať lacnejšie.

Sporenie (rezerva)  – čo vám poviem, znovu zle – samozrejme v banke s vysokými poplatkami, s daňou. A pritom sa dá bezpečne aj mimo banky (pod dohľadom NBS), s nízkymi poplatkami a bez dane.

S odstupom som sa začala osobným financiám venovať sama a naplno. Zistila som, že ma nesmierne bavia. Niekedy mám dojem, že sa z dosiahnutej úspory alebo dobrého investovania teším viac, ako sám klient.

Som „stará škola“ a zodpovednosť je moja diagnóza. Preto do svojej práce odovzdávam zo mňa to najlepšie.

Táto práca ma veľmi uspokojuje, pretože robím, čo ma baví, pomáham ľuďom a ešte ma za to platia tí „z druhej strany“. Čo viac si môžem želať.

Z matematiky som bola vždy dobrá a pri tých našich peniazoch nejde o žiadnu vysokú matematiku. Platí jednoduchý vzorec: Má dať/Dal.

A aby to vaše MÁ DAŤ bolo čo najnižšie, venujte si hodinu vášho času a zistite, ako na tom ste. Nemôžete stratiť, môžete len získať! Rezervujte si termín konzultácie TU >>